Pomoc s vytvořením zahrady pro naše seniory

16
bodů

Hledáme odborníka na zahradnictví, někoho kdo rozumí tomu jaké rostliny, jak kdy a kam zasadit.

dobrovolné zahradnické práce
Velká (20 - 40 hod.) | Osobně (Ostrava)
Výzva je Otevřená

Účel výzvy

Máme zahradu, kterou neumíme proměnit svépomocí do praktičtější podoby. Chybí nám ruce a zkušenosti potřebné k uskutečnění tohoto projektu.

Popis

Domov Přístav je pobytové zařízení se zvláštním režimem pro lidi bez domova v seniorském věku. Lidé bez domova k nám přicházejí v době, kdy jim zdravotní stav už nedovolí využívat jiné služby jako například noclehárna nebo azylový dům. Nemají vlastní zázemí a nemohou být ani v jiném typu zařízení pro seniory. Tito lidé v našem domově najdou stálé a jisté zázemí pro život. Naše motto je ,,Domov je tam, kde jsme se narodili, nebo tam, kde se cítíme dobře“. Christian Morgenstern Součástí domova Přístav je také zahrada. Naši klienti ji často a rádi využívají, ale víme že by zahrada mohla mít mnohem lepší a praktičtější podobu než jakou má teď. Zahradu neumíme proměnit svépomocí. Chybí nám ruce a zkušenosti potřebné k uskutečnění tohoto projektu. Momentálně hledáme dobrovolníky a partnery, kteří by nám s proměnou zahrady pomohli. -Co máme - jsou zpracovány sadbové plány zahrady -Co potřebujeme – potřebujeme získat rostliny (sazeničky, stromy, keře) případně kontakty a propojení na někoho, kdo by nám mohl poskytnout potřebné nám rostliny. A také zajistit samotnou osadbu a někoho kdo je odborník a rozumí tomu jaké rostliny, jak kdy a kam zasadit.
pomáháme lidem v obtížné životní situaci
Sociální služby
Pomáháme potřebným v nepříznivé životní situaci. Jsme tady pro osoby bez domova, osoby ohrožené ztrátou bydlení, osoby závislé na návykových látkách. Poskytujeme pomocnou ruku také dětem a mládeži, rodinám s dětmi v tíživé situaci, nebo osamělým seniorům a osobám se zdravotním postižením. Působíme v devíti městech Moravskoslezského kraje, ale také v dalších částech republiky.