Možná už jste někdy slyšeli o dobrovolnictví pro neziskové organizace. Možná jste někdy v minulosti sami byli dobrovolníky, ale dnes už vám pracovní povinnosti nedovolí se ničemu soustavně věnovat. Možná se třeba jenom v práci nudíte a chtěli byste zkusit něco jiného.

Každý den neziskové organizace hledají někoho, kdo by jim pomohl vyřešit nějaký konkrétní problém. Často jsou to pouhé jednotlivosti, které by znalému odborníkovi nezabraly víc než pár hodin času, ale protože neziskovky ve svém týmu takového specialistu nemají, musejí ho buď složitě hledat, nebo ještě složitěji improvizovat. Rozpočty organizací jsou často napjaté a podmínky konkrétních grantů třeba ani neumožňují někoho na práci zaplatit.

Proto je tady Um sem um tam a proto jste tady vy. Na webu neziskovky zveřejňují poptávky po konkrétních úkolech, vy si je můžete procházet a vybírat, co by vás právě zajímalo a které organizaci byste rádi pomohli. Až se vám něco zalíbí, stačí kliknout a organizace vás již brzy kontaktuje.

Většinu úkolů je možné poslat e-mailem či domluvit po telefonu. Není potřeba nikam chodit. Na úkolu pracujete ve chvílích volna, kdy se vám to zrovna hodí.

Spolupráce je krátkodobá, jednorázová a nevyplývají z ní pro vás žádné další závazky.

Chcete napřed vidět, jak to vypadá?

Abyste viděli, že si nevymýšlíme, můžete vpravo nahoře kliknout na Hledat výzvy. Uvidíte seznam aktuálních výzev neziskových organizací.