Jak se postavit k EET na velké jednorázové akci?

10
bodů

Potřebujeme posoudit, zda musíme zavést EET kvůli jedné velké jednorázové akci.

právní poradenství
účetní poradenství
Střední práce | Online
Výzva je Vypršela

Účel výzvy

Dvakrát ročně pořádáme burzu dětského oblečení. Potřebujeme vyřešit otázku EET, zda se nás týká, případně co udělat, aby se nás netýkala.

Popis

Dvakrát ročně pořádáme burzu dětského oblečení - objem cca 7 000 ks. Vše zajišťujeme dobrovolnicky. Finanční údaje uvedu na požádání. Burza probíhá takto: první den vybíráme zboží, štítkujeme je a třídíme k prodeji. Druhý den prodáváme, odstřiháváme při prodeji štítky a třídíme je. Třetí den sčítáme prodané a počítáme kolik komu vyplatit. Třetí den odpoledne vracíme neprodané zboží a vyplácíme peníze za prodané zboží. Musíme kvůli této akci zavést EET nebo je nějaká šance, že by se nás to netýkalo? Komisní prodej? Činnost našeho rodinného centra zatím do povinnosti EET nespadá (podle vyjádření FÚ). Činnost prodeje na burze nemáme ve stanovách jednoznačně definovanou. Lze ji zařadit do hlavní i vedlejší (ekonomické) činnosti. Na valné hromadě můžeme stanovy případně upravit. Případné dotazy ráda zodpovím.
prostor pro přátelské setkávání rodin s malými dětmi
Sociální služby
Volnočasové aktivity
Vzdělávání
Rodinné centrum Studánka funguje v Tišnově od roku 2004. Nabízíme celodenní komplexní program péče o rodiče a jejich děti, zejména pravidelné kroužky pro rodiče s dětmi od 4 měsíců do 6 let, vzdělávací přednášky, besedy a kurzy, předporodní přípravu a cvičení v těhotenství, hernu pro rodiče s dětmi, Jezírko – péči o děti od 2 - 4 let a akce pro tišnovskou veřejnost. Jsme nezisková organizace a většinu aktivit realizujeme s pomocí dobrovolníků. Jsme členy Sítě MC v ČR a držiteli titulu „Společnost přátelská rodině“.