Senioři píší Wikipedii - logo projektu

10
bodů

Projekt, který angažuje seniory v psaní Wikipedie, hledá výstižné a přitom minimalistické logo.

Design
Střední práce | Online
Výzva je Vypršela

Účel výzvy

Logo je důležitou součástí našich hlavních projektů, používáme ho na letácích, tiskových zprávách či oficiálních stránkách.

Popis

Logo projektu Senioři píší Wikipedii by mělo alespoň jemně asociovat to, co se v rámci projektu děje - vyučujeme seniory, jak pracovat s českou Wikipedií a jak na ni přispívat. Hledáme tímto způsobem nové wikipedisty - kolegy a také zpestřujeme život seniorům. Co se týče požadavků na logo, nesmí být přespříliš výstižné - důležité je, aby např. aktivní seniory neurazilo stereotypizací nějaké vlastnosti chápané u seniorů jako "typické", ač to pro třeba ty naše aktivní seniory právě vůbec neplatí (hůl, kolečkové křeslo). Úplná abstrakce je nám ale také proti srsti. V rámci loga bychom chtěli mít text "Senioři píší Wikipedii" psaný naším fontem a v provedení, jako je na logu projektu Studenti píší Wikipedii (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Studenti_p%C3%AD%C5%A1%C3%AD_Wikipedii_-_logo.svg). Pokud budou použity barvy Nadace Wikimedia (též patrné v logu Studentů), jen dobře, ale není to nutné. Preferujeme .svg a nutné je uvolnění loga pod svobodnou licencí ze strany autora. Děkujeme všem, kteří se rozhodnou nám pomoci.
Podpora české Wikipedie, studnice veškerého vědění.
Jsme spolek podporující na různých úrovních rozvoj české Wikipedie, působíme jako oficiální pobočka Wikimedia Foundation pro ČR. Většinu práce vykonáváme na dobrovolné bázi, organizujeme workshopy a konference, podporujeme fotodokumentaci Česka a pracujeme se studenty a seniory.