Hledáme dobrovolnici/dobrovolníka do NZDM MeziČas

20
bodů

Hledáme dobrovolnici/dobrovolníka s kladným vztahem k dětem a mládeži.

Personalistika
Kladný vztah k dětem a mládeži
Dlouhodobá spolupráce | Osobně (Benešov u Prahy)
Výzva je Vypršela

Účel výzvy

O služby našeho Nízkoprahového centra pro děti a mládež je stále větší zájem. Hledáme parťáka, který pomůže s chodem benešovského MeziČasu.

Popis

• KOHO HLEDÁME: Hledáme dobrovolnici/dobrovolníka s kladným vztahem k dětem a mládeži. Do našeho nízkoprahového zařízení MeziČas chodí zejména teenageři. Hledáme člověka, kterého baví trávit čas aktivně s dětmi, bude jim blízký např. společnými zájmy, jako jsou sledování filmů, seriálů, tanec, hudba, DJ, rap, fitness, bojové sporty atd. Věk dobrovolníka: od 18 let výše. • MÍSTO PŮSOBENÍ: Osobně v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež "MeziČas": Na Bezděkově 2004, 256 01, Benešov • ČASOVÁ NÁROČNOST, DÉLKA SPOLUPRÁCE: Hledáme dobrovolníka, který může být s námi v MeziČasu alespoň 1 - 2x týdně od 13 do 18 hodin. Příchod je potřeba dodržet, je možné se ale domluvit na dřívějším odchodu. Při oboustranné spokojenosti uvítáme dlouhodobou spolupráci. • NÁPLŇ DOBROVOLNICKÉ SPOLUPRÁCE: Hledáme člověka, který s dětmi bude iniciovat a hrát karetní či deskové hry nebo tvořit, pomáhat jim s úkoly a věnovat se dalším aktivitám. Dobrovolník pomáhá děti zabavit. Současně umí sjednat u dětí klid a pořádek. Je schopný s nimi přátelsky komunikovat. Uplatňuje partnerský přístup, děti nesoudí, jejich problémy nebagatelizuje. Dobrovolník také předává informace o službě. Pokud zjistí, že je potřeba se dítěti více individuálně věnovat, tak hlubší rozhovory s dítětem nevede. V takovém případě nasměruje dítě na přítomného sociálního pracovníka. Odborná konzultace je již v kompetenci sociálního pracovníka, který má díky dobrovolníkovi více času na podpůrnou sociální práci. • CO NABÍZÍME: Kreativní a vlídné prostředí NZDM MeziČasu. Zázemí profesionální organizace pomáhající dětem i dospělým již 25 let. Rozmanitou práci v mladém kolektivu. Otevřenou komunikaci. Možnost seberealizace. Dlouhodobou spolupráci v případě oboustranné spokojenosti.
Prevence a léčba závislostí u dětí a dospělých
Sociální služby
Vzdělávání
Jsme česká obecně prospěšná společnost a jsme tu pro vás již 25 let. Pomáháme dětem a dospělým, aby se závislými nestali. A jsme tu také pro ty, kteří se potřebují z kruhu závislosti vymanit. Každý rok připravíme cca 3 500 dětí a mladých na vstup do života. Každý rok pomáháme na cestě k nezávislosti cca 1 500 lidem. Naše klienty podporujeme při návratu do společnosti a na trh práce. Pomáháme jak našim klientům, tak i jejich rodinám a blízkým.