Přeložme spolu deník zahraničního vojáka

0
bodů

Deník vojáka zahraničního odboje

Překlady
umět anglicky
Malá (do 10 hod.) | Online
Výzva je Rozpracovaná

Účel výzvy

Urychlit překlad

Popis

Dobrý den. Před poněkud delší dobou nám byl zaslán deník jednoho z našich vojáků pozemní zahraniční armády s prosbou na překlad. Deník je "poněkud" obsáhlejší, má 400 stran v češtině, což jsem opravdu netušil. Rodina tohoto vojáky česky neumí, ale rádi by si přečetli, co jejich otec/děda psal. Já to překládám jedna stránka á 30 minut překladu s google translatorem a následnou kontrolou. Pomůžete třeba s 10 stránkami? Pošlu Vám deník naskenovaný do PDF (sám ho mám vytišený na papíře). Nejedná se o deník žádné mediálně známé osobnosti, ale je to zajímavý pohled do mentality jeho pisatele a "zákulisí" našeho odboje. Děkuji.

Komentáře

Dobrý den. Text překládáte do angličtiny? Jak moc na překlad spěcháte a k jakému účelu ho překládáte - pouze pro danou rodinu, nebo například pro tisk/zveřejnění na webových stránkách? Děkuji.
Dobrý den. Děkuji za reakci. Ano, překlad bude do angličtiny. na překlad nespěchám, tedy ne v tom, že by to mělo být hotové zítra nebo za týden :-) Ono to bylo tak, že jsme se před lety se synem toho veterána potkali a on, jestli bych nepřeložil deník jeho otce. Tak jsem řekl, že ano. No a pak mi přišla krabice od bot se 400 stránkami...což jsem opravdu nečekal :-) Já ten text překládám pro toho syna. Co s ním udělají oni netuším, ale předpokládám, že to je pro ně, protože si český text sami nepřečtu a rádi by o svém otci věděli ještě něco. Já se do překladu už pustil, pravda, hlemýždím tempem, ale pomůže každá přeložená stránka. Filip Procházka
Připomínáme naše letce v RAF a ženy ve WAAF
Kultura
Volnočasové aktivity
Vzdělávání
Náš klub vojenské historie, pouze s tímto zaměřením nejstarší ve Střední Evropě, prostřednictvím vlastní činnosti, realizace výstav, pamětních desek, sběratelství, účasti na filmech i dalších aktivitách připomíná působení československých příslušníků v RAF i československých žen v Ženských dobrovolných leteckých sborech - WAAF. Jsme autory putovních výstav o Nebeských jezdcích, i o životě budoucích letců RAF zahrnujících období od 30. let minulého století do současnosti (V letech 2015 a 2016 cestující po Velké Británii. Má i svou online podobu - www.wingsinexile.co.uk a je rovněž umístěna na webu RAF muzea v Hendonu.), realizátory památníků a pamětních desek - v Trhové Kamenici, Plzni na Karlově, v Manstonu a Cattericku, inicátory pamětních desek v Mnichově Hradišti, Praze 2. Podíleli jsme se na filmech nebo hraných dokumentech Balada o pilotovi, Dejte nám křídla, Útěky Josefa Brykse aneb Muž, který přecenil českou duši, Nepřítelem osudu, Osud na nebi Josefa Janeby a dalších.