Zaznamenání krátkého videa

10
bodů

Natočení 3 min videa (na digitální kameru či fotoaparát) s autorem knihy

Nejsou nevyhnutelné žádné z konkrétních uvede
Střední práce | Online
Výzva je Vypršela

Účel výzvy

Vytvořili jsme formát krátkého videa, v němž se představují autoři našich knih. Aktuálně nemáme dostatek kapacit pro natočení rozhovorů.

Popis

Naši autoři se nepředstavují nějakými reklamami - ale videem, v němž ze své knihovny vyberou tři knihy, které je nejvíce ovlivnily. Toto video není obtížné na zaznamenání - záběr je statický a pouze snímá autora, jak vypráví o 3 knihách. Celková délka výsledného videa je cca 3 minuty, a to beze střihu. Natáčet stačí i na lepší fotoaparát, nemusí to být nutně kamera - nestačí však mobilní telefon (avšak záznamový přístroj musí být váš; bohužel prozatím nedisponujeme dostatečným technickým vybavením). Samozřejmě poskytneme podrobnější instrukce i logistiku kolem setkání s autorem. Zde je možné vidět tři již hotová videa https://vimeo.com/novabeseda. Potřebujeme natočit 3 videa, a tedy bychom uvítali 3 zájemce (anebo dva, kteří budou ochotni udělat videa dvě). 2 autoři jsou z Prahy, 1 z Karlových Varů (rádi bychom tedy, kdyby se přihlásil dobrovolník z Karlových Varů). Termín setkání s autorem mezi 10. a 31. srpnem. Celková časová náročnost natáčení je včetně dopravy max. 3 hodiny (obvykle spíše 2 hodiny).
Rozvíjíme vyjadřovací schopnosti vědců a zvědavost čtenářů.
Kultura
Volnočasové aktivity
Vzdělávání
Nová beseda je nezávislé nakladatelství, které podporuje objevné autory a zvídavé čtenáře. Spojujeme odborníky z humanitních, společenských a technických věd. Z pohybu na jejich pomezí vzcházejí ideje a interpretace, které přispívají k udržitelnější a odpovědnější společnosti. Fakty a věda se doplňují s uměním jakožto různá pojetí analýzy i reflexe každodennosti i dlouhodobé situace.