Hledá se grafik na plakát

0
bodů

"Kdo jiný vám ukáže ulice města lépe, než ten, kdo na nich žije" potřebujeme hodit na papír :)

Design
Grafika
Malá (do 10 hod.) | Online
Výzva je Vypršela

Účel výzvy

Hledáme někoho, koho baví grafika a byl by rád udělal plakátek, kterým bychom se mohli prezentovat v našem malém městě Olomouc.

Popis

Rozjíždíme projekt Poznej město jinak, kdy naši průvodci z řad lidí bez domova průvodcují městem. Jako začínající sociální podnik nemáme peněz na přímou zakázku a proto se obracíme na Vás, skvělé dobrovolníky :) Plakátek by měl zaujmout ale zároveň zachytit, že samotný projekt je terapií pro tyto velmi zraněné lidi a svou účastí na prohlídce se nejen člověk skvěle pobaví, ale i udělá něco smysluplného. Máme nějaké nápady v našich hlavách, ale rádi bychom znali názor někoho, kdo v tom umí chodit a zároveň umí dát našim nápadům grafický vzhled :)
Netradiční prohlídky městem Olomouc
Kultura
Lidská práva
Sociální služby
Terapie
Pragulic Olomouc je sociální podnik, který vznikl z iniciativy studentů Univerzity Palackého v Olomouci jako rozšíření sociálního podniku Pragulic, který je od roku 2012 realizován v Praze a věnuje se průvodcovství Prahou za doprovodu lidí bez domova jako jedinečných a neotřelých průvodců. Podpora osob bez domova, jejich začleňování do běžného života, rozšiřování povědomí o problému bezdomovectví a potlačování stereotypů o bezdomovectví jsou hlavní cíle obou organizací. Projekt je netradiční formou poznání, která otevírá dveře k nahlédnutí do poměrně uzavřené skupiny lidí bez domova, o které koluje mnoho předsudků. Ve spolupráci s našimi průvodci, kteří mají s životem na ulici své osobní zkušenosti mohou účastníci přímo nahlédnout do života bezdomovců, vyslechnout si jejich životní příběh a poznat olomoucké ulice z pohledu lidí, pro které jsou jejich domovem. Díky tomuto projektu se snažíme podpořit integraci osob bez domova do běžného života. Také se snažíme o společenskou změnu a prolamování stereotypů ve společnosti, které se kolem bezdomovectví utváří.